Zmeny v PZP 2022

Ako býva už zvykom, s novým rokom prichádzajú aj nové zmeny a to nielen cenníkové. Samozrejme každá poisťovne má svoje vlastné cenníky a finančné stratégie preto je nutné pre zorientovanie sa v tejto problematike zájsť do detailov.

Starší ľudia v Kooperative bez zľavy

Ak patríte medzi dôchodcov a mali ste PZP uzatvorené v Kooperative zbystríte pozornosť. Od tohto roka prestáva platiť 20 percentná zľava pre poistníkov nad 65 rokov. Zrušením tohto bonusu môže stratiť ponuka od Kooperativy pre tento segment poistníkov význam. Preto odporúčame využiť online PZP kalkulačku a porovnaním zistiť najvýhodnejšiu ponuku.

Stret so zverov a živly

Niektoré poisťovne lákali klientov bonusovým pripoistením k PZP, ktoré bolo v cene. Jednalo sa o pripoistenie pre stret so zverou alebo živly ako sneh, dážď, požiar, padajúce stromy, lietadlá a podobne. Jednou z takýchto prípadov je aj poistenie auta od Komunálnej poisťovne. Tá už od nového roku ponúka zdarma k PZP už len pripoistenie batožiny a úraz. Neposkytuje zdarma pripoistenie pre stret so zverou.

Viac parametrov

Poisťovňa wustenrot začala rozdeľovať vek vodičov do viacerých skupín. Doteraz poisťovňa rozoznávala iba či má vodič menej alebo viac ako 26 rokov. Od nového roka sa delí vek vodičov do štyroch kategórií. Čím mladší vodič, tým drahšie PZP.

PZP online je odpoveď

Ak sa neorientujete v problematike PZP a neplánujete do toho investovať mnoho času máte k dispozícii jednoduché riešenie a to využiť PZP kalkulačku online, kde Vám budú ponúknuté všetky ponuky poisťovní. Stačí naťukať ŠPZ a už si len vybrať najvýhodnejšiu ponuku. Viac tu.